KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12019184
nr 1201 9184
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Etsning, Gustavo Aspund. Signerad, daterad 1936. Motivet: 33x24 cm
Kondition: missfärgningar
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
måndag 3 september 2018
kl 19:01:19
Albert Engström
Läs mer om Albert Engström